-

deszcznocity

Parę refleksji nt. islamizacji

W odniesieniu do podlinkowanego wideo we wpisie o postępującej islamizacji, chciałem parę rzeczy wyjaśnić, ponieważ pani, która żyje w Anglii 14 lat ma braki w podstawowej wiedzy na temat kraju w którym mieszka.

1) Muzułmanie wysyłają dzieci do katolickich szkół, bo takie jest prawo zakazujące dyskryminacji.

2) Skąd Ci ludzie mają pieniądze? Krótka odpowiedź: "rodzina to jest SIŁA!". Dłuższa odpowiedź: Nie płacą podatków (nie rozliczają się uczciwie, o ile w ogóle) i nie biorą kredytów - pieniądze są akumulowane i pożyczane wewnątrz rodziny. Rodzina rozumiana jako wszyscy, którzy są ze sobą w jakiś sposób związani więzami krwi, bądź wspólnoty, z której się wywodzą. Nie można w takim kontekscie przecenić siły finansowej rodziny. Mieszkają w domach całymi rodzinami (duża oszczędność kosztów mieszkaniowych i żywieniowych), kobiety NIE pracują (same zalety) , tylko zajmują się dziećmi i domem. Proszę zestawić ten obrazek z atomizacją polskiego społeczeństwa na obczyźnie, gdzie sieroty po socjaliźmie z ludzką twarzą potrafią mieć często zgoła inne nastawienie względem rodaków. Znam rodzinę Kurdów (rodzice i 7 dzieci), którzy przyjechali do Londynu w latach 60tych. Dziś każde dziecko ma swój dom w Londynie. Oczywiście każdy dom za gotówkę. Wystarczy, że jedno z dzieci będzie prawnikiem, lekarzem, albo architektem.

3) Ciemne dzielnice w dużych ośrodkach miejskich. Bardzo proszę sobie wbić raz na zawsze do głowy, że Ci ludzie żyją w skupiskach i dochodzi zawsze do tworzenia gett. Ze smutnej historii naszego umęczonego narodu doskonale wiemy, jak łatwo sobie można poradzić z gettami. Tym bardziej, że to właśnie Brytyjczycy wymyślili ten wynalazek podczas wojen burskich. Każdy Anglik, którego stać na przeprowadzkę na wieś, dwa razy się nie zastanawia. Na angielskiej wsi jest ZAWSZE biało. Przedmieścia Manchesteru, z całym szacunkiem, to nie jest ekwiwalent dla angielskiej wsi.

4) Kwestii muzułmanów w szkole nie radzę tej Pani jakkolwiek poruszać, bo Anglicy zgłoszą sprawę do Social Services i wtedy w najlepszym razie może zrobić się nieprzyjemnie. Jedyny sposób, to zabrać dziecko do protestanckiej, pieruńsko drogiej szkoły (oczywiście prywatnej).

5) Rzeźnik i mięso halal. Tutaj chodzi o rytualny ubój (religia + kultura) oraz o jakość mięsa. Jest to barbarzyństwo względem zwierząt (gdzie są ekologowie się zapytam szyderczo na marginesie), ale mięso jest lepszej jakości, a poza tym jest pewność, że jest "koszerne".

6) Ta pani pracuje w serwisie, czyli w USŁUGACH. Konia z rzędem temu, kto się dorobił czegoś więcej, niż garba, na pracy w usługach w Wielkiej Brytanii. Poza tym, skoro wyjechała w 2001, to znaczy, że przez 3 lata pracowała na czarno, bo rynek się otworzył dopiero w 2004. Stawki "do ręki" w przypadku "pracy na czarno" przeważnie są niższe, niż średnia krajowa.

7) W Anglii jest duża stratyfikacja społeczna. W zależności o klasy społecznej, do której się należy, ma się określoną świadomość, poczucie przynależności i tożsamości. Ta pani mówi, że mieszkała w Salford, czyli w dzielnicy angielskiej biedoty. Ci ludzie to jest sól tej ziemi - nietolerancyjni, wulgarni, bezwstydni, agresywni, patologiczni, niezorientowani w niczym poza tym co było wczoraj w telewizji, typowi Anglicy. Jest skrajną naiwnością i głupotą odzywanie się w języku polskim w miejscach, które stanowią skupiska takich osób. Ja miałem tą nieprzyjemność mieszkać w takim miejscu jakiś czas i obrzucano mnie i żonę kamieniami (4 lata temu,czyli jeszcze przed tym całym Brexitem), więc wiem o czym tutaj piszę. Jeśli komukolwiek się wydaje, że Polska jest nietolerancyjna, zapraszam do robotniczych przedmieść którejkolwiek z angielskich aglomeracji celem przekonania się na własnej skórze, czym się różni nietoleranyjny katolik o nietolerancyjnego protestanta.

To tyle tak na szybko.

 tagi:

deszcznocity
2 listopada 2017 17:50
12     1268    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Grzeralts @deszcznocity
2 listopada 2017 19:04

Super. Demitologizacja absurdu.

zaloguj się by móc komentować

chlor @deszcznocity
2 listopada 2017 19:35

Muzułmanie posyłają dzieci do szkoł katolickich, a do protestanckich nie? Czy te drugie są droższe, czy z innych powodów?

zaloguj się by móc komentować

malwina @deszcznocity
2 listopada 2017 19:51

osoba, ktora przyznaje sie do katolicyzmu i jednoczesnie ma "partnera" od razu traci na wiarygodnosci. glupota nie jest niczym przekonujacym.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @deszcznocity
2 listopada 2017 20:41

"Rodzina rozumiana jako wszyscy, którzy są ze sobą w jakiś sposób związani więzami krwi, bądź wspólnoty, z której się wywodzą. Nie można w takim kontekscie przecenić siły finansowej rodziny."

Abstrahując od muzułmanów w UK, to jest fundamentalna sprawa żeby zacząć budować jakąkolwiek wspólnotę. W Kościele zostało to rozciągnięte na wszystkich ludzi(wszyscy jesteśmy jednym Ciałem, którego Głową jest Jezus Chrystus) i tam gdzie ludzie odrzucają tą prawdę tam nic po prostu nie da się zrobić, całkowita pustynia do której zaraz zlatują się dobrze zorganizowane i powiązane ze sobą silnymi więzami sępy.

zaloguj się by móc komentować

glicek @deszcznocity
2 listopada 2017 21:19

Rzeźnik i mięso halal. [...] Jest to barbarzyństwo względem zwierząt (gdzie są ekologowie się zapytam szyderczo na marginesie),

Ekologów i ekolożek nie ma i nie będzie. Przynajmniej wśród moich byłych ekoznajomych i nie jest to odosobniony przypadek. Na każde pytanie z tzw. drążąco-logicznych reagują banem albo milczeniem. Np. kiedy w Polsce przegłosowano ustawę o zakazie uboju rytualnego epatowali mnie na fejsie zdjęciami podrzynanych zwierząt wiszących głową w dół, opisywali cierpienia zwierząt itp. zaś po paru latach nie mieli żadnego problemu z pokazywaniem się z tabliczkami "refjudżi welcome" choć przecież wiadomo, że Ci ludzie nie będą jeść mięsa innego niż halal. I nadal nie wiem jak godzą/pogodziliby się z własną miłością do psów (do ludzi niekoniecznie, do "pisowców" na pewno nie) z przyjmowaniem tych refjudżi, dla których psy są przecież bardzo nieczyste.

zaloguj się by móc komentować

deszcznocity @chlor 2 listopada 2017 19:35
2 listopada 2017 21:59

Katolickie szkoly sa czesto bezplatne,maja dotacje od Panstwa, a wiec to Pantstwo dyktuje warunki - czyli zero dyskryminacji religijnej, czyli taka szkola traci sens, bo podczas Eid-al-Fitr jednej trzeciej klasy nie ma na zajeciach na przyklad.  A protestanckie prywatne kosztuja rownowartosc jednej rocznej wyplaty ( minimalna krajowa ), czyli dzieci biednych emigrantow niet.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @glicek 2 listopada 2017 21:19
2 listopada 2017 22:20

tak samo jak godza wykonywanie zabiegów aborcji na niweninnych niearodzonych z zakazem wykonywania (orzekania) kary śmierci dla wielokrotnych zbrodniarzy.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @glicek 2 listopada 2017 21:19
2 listopada 2017 23:17

Co to ma wspólnego z Ekologią?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Kuldahrus 2 listopada 2017 20:41
2 listopada 2017 23:26

"Abstrahując od muzułmanów w UK, to jest fundamentalna sprawa żeby zacząć budować jakąkolwiek wspólnotę."

Zgadza sie. U nas w Polsce rodzina jest niszczona uparcie i konsekwentnie od pokolen. Pomijam horror II wojny swiatowej ale 45 lat komunizmu zrobilo swoje. A po 1990 roku paleczke przejeli spadkobiercy Trybuny Ludu czyli GW i cale to zwiazane z nia srodowisko lewakow i pomylencow.

A w zachodniej Europie jest znacznie gorzej bo tam juz brodaci docieraja masowo od kilku lat. Zreszta to jest jakis szerszy projekt, nam maluczkim trudno dociec i pojac kto wszystko projektuje i w jakim celu.

Potrzebna jest re-chrystianizacja i odnowienie Kosciola inaczej zachod przegra z islamem. Tam moze dojsc do rozpadu panstw i powstania na ich miejsce jakichs kalifatow.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Szczodrocha33 2 listopada 2017 23:26
3 listopada 2017 05:47

Nie będzie żadnej rechrystianizacji zachodu, bo on tego zwyczajnie nie chce. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @glicek 2 listopada 2017 21:19
3 listopada 2017 05:48

I z lubością jeżdżą SUVami w dieselku ;) 

zaloguj się by móc komentować

deszcznocity @Grzeralts 3 listopada 2017 05:47
3 listopada 2017 21:09

Bingo. Ci, ktorzy zyja na Zachodzie podswiadomie czuja, ze Zachod to jest ucywilizowane poganstwo z konsumpcjonizmem i nihilizmem z pakiecie. Jak to juz gdzies ostatnio uslyszalem, nikt nie chce zyc dla wiecznosci, kazdy chce tylko zyc jak najdluzej. To, co oferuje Kosciol jest niezrozumiale, nieatrakcyjne, niezyciowe. Kazdy chce zamoczyc, wypic i zakasic, a nie sobie odmawiac dla obietnicy zycia wiecznego. No a odwieczna tesknota za prawdziwa miloscia jest rozmieniana na drobne (relatwizm)lub zabijana w zarodku (konformizm). Plus wolnosc na kredyt. Kosciol ma slabe spozycjonowanie do takiego targetu.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować