-

deszcznocity

Jak co roku, zapraszam na plener

Anglia, jakiej nie znacie - 10 – 17 sierpnia 2018

W programie północno-wschodnie wybrzeże Anglii, czyli przepiękne krajobrazy z albumu "Szukając własnego stylu" czy albumów Joe Cornish'a.

• Wrzosowiska Yorkshire, które są tłem dla powieści Emily Bronte "Wichrowe wzgórza". Magiczne miejsce, poza definicją czasu.

• Port rybacki w zatoce Runswick, przypominającą greckie Santorini. Świetne do fotografowania lazurowej zatoki z pobielonymi domkami przyklejonymi do urwiska.

• Whitby - malownicze portowe miasteczko z małymi uroczymi uliczkami, ruinami zapierającego dech w piersiach benedyktyńskiego klasztoru z VII w.. Fotografowanie kutrów i sieci rybackich w zatoce, rybitw w porcie, wąskich uliczek, kolorowych kabin plażowych nad morzem. Miejsce, gdzie podają najlepszą rybę z frytkami w całej Anglii - obowiązkowa pozycja dla turystów odwiedzających Wielką Brytanię!

• Saltburn-by-the-sea - Położony na klifie kurort wypoczynkowy nad Morzem Północnym, doskałe miejsce do bosych spacerów po piaszczystej plaży, bądź podziwiania wiktoriańskiej architektury, pięknej zatoki, wschodu słońca nad urwiskiem i XiX-wiecznego molo z kolejką. Możliwość zobaczenia / fotografowania surferów.

• Wzgórze Roseberry i Lordstones - punkty widokowe na wrzosowiska i morze. Dosknoałe miejsce na spacer, piknik i fotografowanie zachodu słońca

• Idylliczny krajobraz angielskiej wsi - owce, konie, krowy, pastwiska, charakterystyczne kamienne płoty, puby, domy z kamienia. Wszechogarniająca zieleń w najróżniejszych odcieniach i intensywności plus kwitnące wrzosy, sianokosy.

• Wodospad High Force

• Durham - położone na półwyspie i siedmiu wzgórzach miasteczko z katedrą uznawaną za najbardziej finezyjny przykład architektury normańskiej na terenie Anglii. Gwarantuję, że katedra jak i 66-metrowa wieża, z której szczytu roztacza się wspaniała panorama miasta i okolic zrobi na was wrażenie. Durham to również świetne miejsce na spacer w parku wzdłuż rzeki lub urokliwymi średniowiecznymi uliczkami. Świetne miejsce do fotografii łączącej krajobraz z elementami architektury.

• Newcastle - mosty łączące oba brzegi rzeki Tyny - swego czasu najdłuższy jednoprzęsłowy most na świecie - Tyne Bridge oraz obsypany nagrodami za nowatorską architekturę, formę, rozwiązania techniczne, fenomenalne oświetlenie Gateshead Millennium Bridge – pierwszy na świecie most przechyłowy. Raj dla fotografa ulicznego - to miasto jest swego rodzaju Londynem w wersji mini.

W zależności od pogody, być może uda nam się wyskoczyć do Krainy Jezior - krajobraz ten trudno porównać do jakiegokolwiek innego, miejsce naprawdę niezwykłe ze względu na niesamowite widoki oraz spokojną, romantyczną aurę; ewentualnie na Holy Island i zamek Bamburgh.

Takie widoki czekaja na zainteresowanych:
https://flic.kr/s/aHsm4tDDE9

Zainteresowanych prosze o wiadomosc na skrzynke SN.tagi: prywata 

deszcznocity
20 czerwca 2018 14:08
8     1073    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
krzysztof-osiejuk @deszcznocity
20 czerwca 2018 15:26

Żałuję ale to jest nie do wykonania. Może za rok.

zaloguj się by móc komentować

ParysvelParwowski @deszcznocity
20 czerwca 2018 22:25

dlaczego deszczno?

zaloguj się by móc komentować

deszcznocity @ParysvelParwowski 20 czerwca 2018 22:25
20 czerwca 2018 22:53

A kto powiedzial, ze to jest Deszczno City? A moze to jest "deszcz, noc i Ty"?

zaloguj się by móc komentować

Janek-D @deszcznocity
21 czerwca 2018 11:58

bardzo fajne fotki. wyspa co by o niej nie mówić jest bardzo fotogeniczna.

zaloguj się by móc komentować

Janek-D @deszcznocity
21 czerwca 2018 12:02

no ale oko też trzeba by mieć... wyskoczyłbym na taką wycieczkę z aparatem. mam objeżdżoną północ ale do Lake Disctrict nigdy nie dojechałem.

zaloguj się by móc komentować

deszcznocity @Janek-D 21 czerwca 2018 12:02
21 czerwca 2018 13:02

prosze w takim razie o kontakt

zaloguj się by móc komentować

Marcin @deszcznocity
24 czerwca 2018 15:44

Jak można dowiedziec sie wiecej o założeniach organizacyjno-finasowych wyprawy?

Noclegi, transport, koszty, wpisywanie na listę ect.

 

zaloguj się by móc komentować

deszcznocity @Marcin 24 czerwca 2018 15:44
20 lipca 2018 12:48

Koszt 300 funtow, w tym zapewnione noclegi i transport w Anglii.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować